Kimyasal Ankraj

Kimyasal Ankraj


Kimyasal ankraj diğer adıyla filiz ekimi veya kimyasal dübel (harç) işlemi eski beton ile yeni betonun kaynaştırılması ankrajlanmış filiz donatıları ile gerçekleşmektedir. Kimyasal ankaraj işlemi betonarme çerçevelerin arasına perde duvar konulması biçiminde yapılan takviyelerde perde donatılarının çerçeve kolon ve kirişleri içinde ankrajıda da eski betona bağlanmasını gerektiren işlemdir.

 

Ağır yük ve dayanıklılık gerektiren alanlarda kullanılır. Epoksi ankraj olarak da anılan bu Kimyasal ankraj işleminin kullanım alanlarının başında elektrik direkleri ve baz istasyonları direklerinin montajında, reklam tabelalarının betona dübellenmesinde, makine ayaklarının zemine sabitleme işlemlerinde, yapı elemanlarının birleştirilmesi işleminde, demir donatıda hatalı döşenmiş olan demirlerin düzeltilmesinde, duvar genişletilmesinde, merdiven imalatlarında, kolon ve kiriş bağlantılarında konusunda uzman ekibimiz tarafından iş güvenliğine dikkat edilerek koruyucu eldiven, gözlük ve kıyafetler giyilerek itina ile işlemleri gerçekleştirmekteyiz. 


Kimyasal ankraj ekonomik bir sistem olduğu gibi kısa sürede emniyet gerektiren tüm montajlarda kullanılabilir. aynı zamanda bu sistem paslanmaz, gevşemez, genleşmez ve çözümezdir. 


Kimyasal ankraj işlemleriniz ve diğer uygulamalarımızla ilgili acil çözüme ihtiyacınız var ise lütfen bizimle irtibata geçiniz. Konusunda uzman personelimiz ise Sur Karot olarak titiz ve güvenli bir şekilde hizmet vermekteyiz.
Kimyasal ankraj işlerinde en uygun fiyata en kaliteli hizmeti almak için bize 0543 335 60 60 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.