Karbon Plaka Elyaf

Karbon Plaka Elyaf


Karbon plaka elyaf uygulanma biçimi yönünden çok kolaylıkla uygulanabilen epoksi emdirilmiş, standart ebatlarda 100 metre karelik hazır rulolar halinde satılan dondurulmuş tek yönlü ve tek parça karbon elyafın şerit haline getirilmiş şeklidir.


Karbon Plaka Elyaf ile bina güçlendirme inşaat sektöründe çok yaygın olarak kullanılmasa da sağlamlık ve dayanıklılık açısından tercih edilen yöntemlerden biridir. 


Bu teknik ile yapı kimyasalları kullanarak binaların kolon güçlendirilmesinde, yük artışı olan köprülerde, donatı eksikliği olan kolonlarda, kesilmiş döşemelerin tamirinde, taşıma kapasitesi arttırılmak istenen döşemelerde, titreşimli yapıların stabilizasyonu, deprem nedeniyle oluşan hasarların onarımında, çelik donatının korozyonu olduğunda, yetersiz donatı miktarı olduğunda, yapı kullanım amacının değişmesi gibi durumlarda, boşluk açmak maçı ile döşemelerin kesilmesi, yapı hasarının tamiri, yapı elemanlarının zarar görmesi gibi durumlarda karbon takviyesinde bulunup, mantolama yapılabilir. 


Karbon Plaka Elyaf kullanımının avantajları içerisinde malzemenin hafif olması 1mt=110gr.dır. İnce olmasından dolayı kesit artmaması ile çok yüksek dayanım gücüne sahip olması, elastiste modülü çok yüksek olması ile uygulamasının kolay ve hızlı yapılabilmesi ve kimyasallara dayanımının yüksek olması ile bina güçlendirme işleminde rahatlıkla kullanılan bir yöntemdir.
Karbon Plaka Elyaf ile güçlendirme işlerinde en uygun fiyata en kaliteli hizmeti almak için bize 0543 335 60 60 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.